Dlaczego przeszłam na weganizm i jak to się stało?

Dlaczego wybrałam wegańizm i jak to zrobiłam

Ta dieta i styl życia pojawił się u mnie bardzo płynnie. Nie przeszłam na weganizm w jednej chwili.

Początkowo gdy miałam 14 lat zrezygnowałam tylko z mięsa. Stało się to dzięki moim znajomym, którzy są wegetarianami, z którymi spędzałam dużo czasu. To, że byłam w ich otoczeniu i jadłam z nimi pozwoliło na pojawienie się w mojej głowie myśli: dlaczego nie miałabym spróbować żyć tak jak oni? I stało się! Mięso zniknęło z mojego menu.

Później po około sześciu miesiącach moja mama dorwała książkę pt. “Nowoczesne zasady odżywiania”. Po jej przeczytaniu powiedziała mi, że produkty odzwierzęce wcale nam nie służą i przekonała do poczytania trochę na ten temat. Postanowiłam przejść wtedy na weganizm, ale nie było to dla mnie łatwe. W domu zawsze były produkty odzwierzęce, ponieważ inni członkowie mojej rodziny jedli je, więc gdy wydawało mi się , że nie ma nic co mogę zjeść sięgałam po nie. Dlaczego to robiłam? Bo nie byłam obyta z produktami roślinnymi i nie wiedziałam jak łatwo można z nich wykombinować coś naprawdę pysznego. I tak walczyłam sama ze sobą przez około rok wiedząc, że za każdym razem gdy zjadam jajko robię sobie wielką krzywdę. W końcu pewnego dnia udało mi się pożegnać z nabiałem i jajkami. Zawdzięczam to temu, że czytałam, oglądałam i dowiadywałam się dużo rzeczy, które umacniały we mnie przekonanie, że produkty pochodzenia zwierzęcego nie są zdrowe i, że nie mogę ich dłużej jeść!

Następnie pewnie jak u większości wegan pojawiły się także względy etyczne. Po oglądnięciu dużej ilości materiałów na temat hodowli zwierząt i produkcji nabiału ostatecznie zdecydowałam, że nie będę w tym wszystkim uczestniczyć. Sceny w niektórych dokumentach, które oglądałam były naprawdę drastyczne 🙁 i myślę, że dużo osób podjęłoby podobną decyzję do mojej po obejrzeniu ich.

Postanowiłam pisać tego bloga, aby pomóc każdemu kto znajdzie się w podobnej sytuacji jak ja dwa lata temu. Chciałabym żeby gdy ktoś wejdzie na niego  mógł wyjść z jakąś wiedzą. Z tej racji będę pisała o korzyściach płynących z diety roślinnej, o niesamowitych właściwościach niektórych produktów, dawała Ci przepisy na same pyszności, a także umieszczała krótkie filmiki pokazujące mój jadłospis, abyś mógł czerpać z nich inspiracje. Jeśli jesteś na początku swojej wegańskiej drogi będę bardzo szczęśliwa jeśli to co piszę Ci w jakiś sposób pomoże 🙂